Co kupić na prezent?

W zalewie prezentowych propozycji trudno jest czasem wybrać coś, co na sto procent sprawi obdarowanemu radość. Warto więc poznać kilka zasad doboru podarunków dla konkretnych osób.

Aby nie pogubić się w gąszczu produktów i nie strzelić gafy, wręczając nieodpowiednią dla teściowej, dziecka, czy szefa rzecz, dobrze jest kierować się kilkoma czynnikami, takimi jak:

– indywidualne upodobania

– wiek, płeć

– relacje z osobą obdarowywaną.

Akcesorium dla amatora

Przy wyborze prezentu ułatwieniem będzie znajomość zamiłowań osoby, której chcemy dać podarek. Jeśli np. nasz przyjaciel jest miłośnikiem piwa i wydaje duże sumy na kraftowe napoje, ze zdziwieniem przyjmie od nas zestaw akcesoriów do otwierania i nalewania wina.

Pluszaki dla dzieci i miłośniczek kawaii

Wiek odgrywa rolę przy doborze prezentu urodzinowego lub imieninowego. Wiadomo, że dorosłej osobie nie sprawimy przyjemności, kupując jej zabawki dla kilkulatków. Od tej reguły jest jednak odstępstwo – pluszaki. Z takiego prezentu ucieszy się nawet dorosła wielbicielka jednorożców, czy kota Pusheen akcesoria, takie jak przytulanka, pluszowa poduszka, czy breloczek może uznać za słodkie i cieszyć się z nich, jak dziecko.

Krawat nie dla szefa

Oficjalne relacje powinny zostać w równie oficjalnych ramach. Dlatego dla szefa nie kupujmy tak intymnych prezentów, jak krawat, woda toaletowa, czy – o zgrozo! – bielizna. Dla dyrektora lub prezesa odpowiedniejszym prezentem będzie gadżet typu wieczne pióro, lub eleganckie etui na wizytówki.