Jak wybrać najlepszą książkę na prezent?

Bez wątpienia, książki są jednymi z najpopularniejszych prezentów. Jednakże, jak wybierać książki na prezenty, aby ich adresaci byli zadowoleni? Nie zawsze bowiem książka to udany prezent.

Preferencje adresata prezentu

Przede wszystkim, trzeba poznać preferencje adresata prezentu. Chodzi o to, aby wybrać książkę z interesującej go kategorii. Niektórzy na przykład czytają tylko kryminały, inni zaś lubią romanse. Jeśli książka ma być prezentem dla kogoś bliskiego, raczej nie ma problemu z tym, aby kupić książkę z odpowiedniej kategorii. Jeśli jednak kupuje się prezent dla znajomego, którego preferencji sienie zna, trzeba jakoś delikatnie spróbować się dopytać, jakie książki lubi.

Nieczytana książka

Najlepiej kupować oczywiście nieczytane przez adresata prezentu książki, gdyż one najbardziej go ucieszą. Dlatego też, warto szukać wśród nowości, które dopiero co pojawił się w księgarniach.

Tym nie mniej, nie zawsze najlepsze są nowości. Niektórzy cenią sobie stare i dobrze znane książki ,na przykład zawierające legendy czy baśnie. Przykładem mogą być baśnie tysiąca i jednej nocy (określane też mianem opowieści szeherezady i możliwe do znalezienia również właśnie pod tym sformułowaniem), które od lat fascynują zarówno osoby dorosłe jak i dzieci. Bez wątpienia książka ta również jest przeważnie trafionym prezentem.