pilot do telewizora

Najważniejsze wyróżniki pilotów do TV

Uniwersalne piloty do TV są doskonałym wyborem dla tych osób, które w domu posiadają kilka urządzeń wideo i audio. Dzięki jednemu pilotowi w wygodny sposób będzie można kontrolować wszystkie urządzenia. Profesjonalny pilot od renomowanego producenta może okazać się częścią domowego imperium multimedialnego. Nad zakupem nowego pilota powinny zastanowić się osoby, które w niedalekiej przyszłości planują rozbudowę kina domowego.

Nowoczesne piloty dla wymagających

Nowoczesne piloty do TV coraz częściej posiadają użyteczne ekrany LCD, które znacząco ułatwiają konfigurację pilota. W dużej mierze to właśnie dzięki temu dodatkowi zdecydowanie łatwiej jest dostosować poszczególne funkcje do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. W ekran LCD w dzisiejszych czasach wyposażone są najbardziej zaawansowane piloty. Wysokiej jakości pilot uniwersalny można kupić już od 50 zł. Pamiętać należy także o tym, że nie do wszystkich pilotów dołączane są w zestawie baterie.

Jak w rzeczywistości działa pilot do telewizora?

Klasyczne piloty do telewizora niestety potrafią obsługiwać wyłącznie jedno dedykowane urządzenie wybranej marki (sprawdź tutaj). Inaczej wygląda sytuacja jeżeli chodzi o piloty uniwersalne. Dzięki nim można w wygodny sposób obsługiwać urządzenia od wielu różnych producentów. W dużym skrócie mówiąc pilot uniwersalny pracuje na bazie kodeków. Opisywane urządzenia mają zapisane wiele przydatnych funkcji zapamiętywania i rozpoznawania danych.

pilot do telewizora

Najdroższe modele posiadają imponującą pamięć, dzięki czemu poradzą sobie z obsługą wielu urządzeń. Nowoczesne piloty działają nie tylko za sprawą Internetu, ale również za sprawą podczerwieni i technologii CEC. Internet służy oczywiście do przesyłania danych. Identyczne zadania ma podczerwień impulsów. Jeżeli chodzi o technologię CEC to właśnie dzięki niej wszystkie urządzenia RTV są kompatybilne.