Jakie ramy do obrazów nowoczesnych?

Wspaniałe dzieła mistrzów nie powinny wisieć jedynie w galeriach sztuki – były one tworzone po to, aby ozdabiać ściany domów i tam też powinny się znajdować.

Obrazy dobiera się odpowiednio do stylu i charakteru mieszkania oraz jego użytkowników. Jeśli pomieszczenia urządzone są w bardzo nowoczesnym stylu, wówczas należałoby wybierać z dzieł współczesnych artystów, grafik i abstrakcji.

W jakich ramach powinny wisieć obrazy nowoczesne?

Trwałe ramy do obrazów nowoczesnych wbrew pozorom nie jest łatwo dobrać. Wszystko zależy od kolorystyki ścian oraz barw przewodnich obrazu. Najbezpieczniejsze są zawsze cienkie, ciemne ramy drewniane, które nie przytłaczają grafiki, na której i tak dużo się dzieje, a jedynie stanowią dla niej piękne wykończenie. Można również dobierać ramy na zasadzie kontrastu – wszystko zależy od charakteru wnętrza i samego obrazu. Na białej ścianie fantastycznie będą wyglądać grafiki i abstrakcje w żywych i soczystych kolorach w grubych, fikuśnych ramach wykonanych z drewna. Ciekawą opcją może być również multirama z passe partout, która zagospodarować może całą ścianę. Opcji jest naprawdę wiele.

Wspaniałe i oryginalne obrazy ubrane w niezwykłe, nowoczesne ramy to doskonały wybór dla każdego wnętrza.