Bielizna ciążowa- majtki i pas ciążowy

Temat bielizny ciążowej dla wielu kobiet, które dopiero planują zostać mamami, jest dość obcy. Warto jednak wcześniej się przygotować, bo odpowiednia wiedza na ten temat, pozwoli uniknąć nam kilku poważnych problemów, które mogą towarzyszyć ciąży. W tym szczególnym czasie znaczenie mają nie tylko materiały, z których bielizna ciążowa została wykonana, ale i ich forma.

Majtki ciążowe

Jeżeli chodzi o majtki, to będąc w ciąży, nie ma praktycznie żadnych ograniczeń co do modelu majtek, jakie powinno się nosić. Tu każda mama może dowolnie zdecydować, wybrać te, które jej się podobają. Wśród modeli należy jednak pomijać stringi (głównie ze względów higienicznych, lecz nie tylko). Stringi często powodują otarcia miejsc intymnych, a to z kolei zwiększa ryzyko złapania infekcji intymnej. Przyszłe mamy mogą nosić majtki zarówno te wysoko zabudowane, zakrywające brzuch, jak i krótkie figi, które kończą się pod brzuszkiem ciążowym. Na lato zdecydowanie lepiej sprawdzają się modele niskie, jednak tylko pod warunkiem, że mają dobrą gumkę, czyli nieuciskającą i zapewniającą dobre przyleganie do ciała.

Pas ciążowy

Pas ciążowy jest szczególnie przydatny tym paniom, które mają bardzo duży brzuch ciążowy lub dokuczają im ciągłe bóle kręgosłupa. Pas ciążowy zakłada się pod ubranie w taki sposób, aby podtrzymywał brzuch od dołu. Takie rozwiązanie znakomicie odciąża kręgosłup, a przyszłej mamie jest się zdecydowanie łatwiej poruszać, a i plecy będą mniej bolały. Tego rodzaju pas znajdziemy w ofercie wielu sklepach z bielizną ciążową np. Bebito.pl lub sklepach ze sprzętem ortopedycznym.