3 pomysły na prezent na Chrzest Święty

Chrzest Święty to ważne wydarzenie zarówno w życiu dziecka, jak i jego rodziców. Często wybierając się na tą uroczystość nie mamy pomysłu na prezent. Warto, by upominek, którym obdarujemy młodego człowieka w tym dniu był wyjątkowy i niepowtarzalny. Oto nasze 3 pomysły na prezent na Chrzest Święty.

 

  1. Medalik

Medalik (złoty lub srebrny) to często darowany prezent z okazji tego dnia zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom. Medalik z wizerunkiem Matki Boskiej lub Jezuska często towarzyszy człowiekowi na szyi przez resztę życia. Dzięki temu czujemy się bliżej Boga, chronieni oraz pod opieką w codziennym życiu.

 

  1. Figurka Matki Boskiej

W sklepach z dewocjonaliami znajdziemy mnóstwo figurek wykonanych z różnych materiałów oraz w różnych wielkościach. Takie figurki są niezwykle piękne, gdyż często wykonane są ręcznie. Taka figurka matki boskiej przetrwa lata a młody człowiek może ją zabrać w dorosłe życie.

 

  1. Grawerowany smoczek

Grawerowany smoczek lub łyżeczka to ostatnio bardzo popularne prezenty na ten ważny dzień. Ich koszt jest niewielki – kosztuje około 30 – 50 zł.

 

Jak wynika z powyższego niekoniecznie w tak ważnym dniu muszą dominować pieniądze lub prezenty w postaci zabawek, gier czy sprzętu. Można podarować dziecko ważny drobiazg, który będzie towarzyszył mu przez całe życie oraz przypominał jedno z najważniejszych wydarzeń w jego życiu. Wiele sklepów z dewocjonaliami posiada nie tylko piękne prezenty, ale i możliwość ich personalizacji.