Pamiątka chrztu od chrzestnej – biżuteria

Matka chrzestna może chcieć podarować swojej chrześnicy biżuterię – szczególnie z okazji chrztu świętego. To klasyczny i ponadczasowy pomysł i przedmiot, który zostanie z dzieckiem na wiele lat – być może aż do czasu, kiedy już przestanie być dzieckiem! Jaka biżuteria to najlepsza pamiątka chrztu od chrzestnej?

Medaliki

Medalik to stosunkowo częsty prezent ofiarowany dziecku na chrzest, szczególnie przez rodziców chrzestnych. Można zdecydować się na mały, złoty krzyżyk, medalik z aniołkiem, Jezusem Chrystusem bądź Matką Boską. Takie medaliki dostępne są w większości sklepów z biżuterią. Złoty czy srebrny? Obydwa zdadzą egzamin i można je, bez obaw, podarować. 

Kolczyki

Kolczyki dla dziewczynki to prezent dodawany przez matki chrzestne do zestawu, jeśli kupują medalik. Tutaj najlepiej spytać rodziców dziecka – czy to odpowiedni prezent, czy planują przebić jej uszy bądź czy są temu przeciwni? Jeśli nie są przeciwni kolczykom, postawmy na klasykę np. złote kuleczki albo coś z motywem dziecięcym – motylkiem, biedronką, kwiatuszkiem bądź aniołkiem. 

Szkatułka

Będąc przy biżuterii, niewiele osób pomyślałoby, że to miejsce do jej przechowywania, szkatułka, może być tak praktycznym prezentem! Można wybrać ozdobną, szklaną, posrebrzaną lub pozłacaną i dodać grawer np. na nóżce. 

Grzechotka

Grzechotka to, co prawda, nie do końca biżuteria – ale taka ozdobna, bardziej, by położyć ją na półce niż się nią codziennie bawić, będzie bardzo efektowną pamiątką.