Co podarować w prezencie dla niemowlaka

Niemowlaki raczej nie mają preferencje odnośnie prezentów, niemniej jednak odwiedzając dziecko w tym okresie jego życia, zwykło się przynosić prezenty, które często dużo bardziej ucieszą rodziców niż dziecko. Mowa tutaj zatem o pampersach albo nowych ubrankach, albo ewentualnie pieniądzach. Tymczasem nawet dla niemowlaka można kupić coś, co przyda się mu już na tym etapie życia.

Gryzaki dla niemowląt

gryzaki dla niemowlątGryzaki dla niemowląt to doskonały przykład właśnie takiego prezentu. Dzieci będą bardzo chętnie sięgały po gryzaki wtedy, gdy nauczą się już chwytać przedmioty. Kiedy w ich życiu nastąpi bolesny etapy ząbkowania, gryzak będzie naprawdę jak znalazł. Kupując gryzaki dla niemowląt można wybrać produkty za kilka złotych, ale też prawdziwe mercedesy wśród tego typu rzeczy. Niektóre kauczukowe gryzaki dla niemowląt kosztują nawet kilkadziesiąt zł i są kultowym obiektem pożądania mam z całego świata.

 

Książeczka kontrastowa

Najlepszym rodzajem książeczki dla niemowlaka są książeczki kontrastowe. To książeczki, które mają twarde strony i obrazki narysowane w prosty i schematyczny sposób, w kolorach kontrastujących mocno ze sobą. Książeczki kontrastowe nie są zbytnio atrakcyjne dla starszych dzieci, natomiast w przypadku maluchów pozwalają doskonalić im percepcję wzrokową. To zatem taki rodzaj prezentu, który po prostu wpływa na rozwój dziecka. Jeżeli zatem ma się dylemat, czy wybrać pięknie i bogato ilustrowana bajkę, czy może wyglądającą dosyć skromnie książeczkę kontrastową, ta druga będzie dużo lepszą opcją dla niemowlaka.

 

Prezenty dla najmłodszych do nabycia w sklepie Bebito