Prezent dla świeżo upieczonej mamy – jak dobrać gorset poporodowy?

Okres po urodzeniu dziecka wiąże się z wieloma negatywnymi zmianami w obrębie damskiego ciała. Niestety część z nich nie poprawia się samoistnie, więc wiele kobiet decyduje się na pomoc w postaci odpowiedniego gorsetu lub pasa wyszczuplającego. Część z nich pozwala na optyczną redukcję wielu niedoskonałości sylwetki podczas codziennego noszenia, a nawet stopniowe wymodelowanie i ujędrnienie wielu obszarów ciała.

GorsetOdpowiedni wygląd i estetyka to cechy, które bardzo często zajmują pierwsze miejsca przy wyborze gorsetu, także dla kobiet po porodzie. Nie przypadkiem, ponieważ oprócz oczywistego wpływu na poprawienie figury oraz przywrócenie tkance sprężystości, gorset pełni również funkcję bielizny, która bardzo często pomaga osiągnąć doskonały i nie budzący wątpliwości co do atrakcyjności wygląd, czego dowodem mogą być np. liczne ozdoby.

Wybór ekskluzywnej bielizny wyszczuplającej powinien więc opierać się przede wszystkim na uwzględnieniu wszystkich pożądanych cech, jakie tego typu uzupełnienie ubioru ma za zadanie spełnić. Gorset powinien mocno opinać ciało i modelować sylwetkę, jednak jednocześnie nie powinien podrażniać skóry i pozwalać na swobodne opięcie brzucha, wygładzanie fałdek oraz podkreślenie talii. Gorsety i pasy poporodowe bardzo często umożliwiają regulację za pomocą specjalnych fiszbin, które pozwalają na idealne dopasowanie, niezależnie od rodzaju sylwetki i kształtu figury użytkowniczki.