Co lepiej sprawdzi się na prezent: długopis czy wieczne pióro?

Piękne akcesoria do pisania, takie jak wieczne pióro lub markowy długopis, to zwykle świetny pomysł na prezent. To właśnie tego typu upominki daje się na przykład z okazji obrony pracy magisterskiej, albo wydania swojej pierwszej książki. Oczywiście można podarować tego typu rzeczy również z wielu innych okazji. Co sprawdzi się lepiej, wieczne pióro czy markowy długopis?

Markowe długopisy Waterman

Długopisami lubią pisać praktycznie wszyscy. Markowy długopis Waterman Expert jest bardzo wygodny, pisze się nim lekko i swobodnie. Został pięknie zaprojektowany, a zatem również jego design cieszy oko. Gadżet taki  jak długopis Waterman Expert przyda się naprawdę każdemu. Poza tym można go podarować nawet dziecku czy nastolatkowi, na przykład z okazji zdanego egzaminu.

Wieczne pióro

Wieczne pióro wydaje się być prezentem bardziej eleganckim, trzeba jednak pamiętać o tym, że nie każdy lubi i potrafi pisać piórem. Są osoby, dla których pióro jest zwyczajnie niewygodne, albo zapominają kupić naboje z atramentem, co kończy się tak, że po jakimś czasie pióro ląduje w szufladzie nieużywane. A zatem jednoznaczną odpowiedź na pytanie, czy lepiej sprawdzić komuś na prezent długopis czy wieczne pióro, każdy musi dać sobie sam.