telewizor-led

Co to jest smart tv?

Gdy kupuje się telewizor, nie patrzy się już tylko na to, jakiej przekątnej jest jego ekran czy też, jaki producent go wyprodukował, lecz również na to, czy posiada on funkcję smart tv. Telewizory smart tv stały się ostatnimi czasy niezwykle popularne, a funkcja ta zyskała status zdecydowanie najważniejszej.

Czym jest smart tv?

Jak się jednak okazuje, pomimo tak ogromnej popularności tego rozwiązania, nadal są osoby, które nie do końca wiedzą, czym jest dobry telewizor smart tv. Co kryje się pod tą nazwą i jakie dokładnie taki sprzęt ma możliwości?
Smart tv to funkcja telewizora, która daje dostęp nie tylko do nadawanej linearnie telewizji czy też do nagrań pochodzących z zewnętrznego odtwarzacza, lecz po prostu do internetu. Dzięki temu zwykła telewizja staje się prawdziwym centrum domowej rozrywki.
Jakie możliwości daje smart tv? Przede wszystkim umożliwia uruchomienie na telewizorze aplikacji nadawców VOD, co sprawia, że możliwe jest włączenie przez internet filmów i seriali. Mało tego, możliwe jest również słuchanie muzyki z portali streamingowych czy też nawet granie w gry.

Czy warto kupić model ze smart tv?

Rzecz jasna telewizory z taką funkcją kosztują nieco więcej niż te, które są jej pozbawione. Czy mimo wszystko warto po nią sięgnąć i zakupić taki telewizor? Jak najbardziej tak, ponieważ funkcja smart zmienia zwykły, prosty sprzęt w coś naprawdę niezwykłego, co dostarczać będzie ogromną porcje różnorodnej rozrywki dla każdego. Ucieszą się z niego nie tylko dorośli, lecz również dzieci.