bransoletki z kamieni naturalnych

Biżuteria z naturalnych kamieni

W dzisiejszych czasach moda coraz częściej koncentruje się na pięknie, które zaczęło być dostrzegane w prostocie. Twórcy trendów stawiają dzisiaj na naturalność i bliskość człowieka z naturą. Dlatego w ostatnim czasie jednym z najciekawszych motywów w branży modowej skupionej na biżuterii, stały się wszelkie minerały. Bransoletka z kamienia to jeden najnowszych stylowych odkryć. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni chętnie prezentują się w tych oryginalnych dodatkach, które idealnie uzupełniają i urozmaicają codzienne stylizacje. 

Właściwości kamieni naturalnych 

Wiele osób zachwyca się pięknymi bransoletkami z naturalnych kamieni. Przyciągają one wzrok, gdyż wciąż są pionierskim pomysłem na biżuterię. Ludzie szukają czegoś, co ich wyróżni. Coraz rzadziej sięgają po klasyczną biżuterię, wykonana ze złota, czy srebra. Jest to spowodowane tym, że dużo osób wierzy we właściwości, jakie posiadają kamienie naturalne, dlatego odchodzą od wspomnianych wcześniej klasyków. Najczęściej do wytwarzania bransoletek z kamieni wykorzystuje się:

– ametyst (przynosi spokój w życiu osobistym, dodaje cierpliwości i pomaga uwolnić się od negatywnych myśli)

– hematyt (wspomaga pracę nerek i leczenie chorób pęcherza moczowego)

– kwarc (łagodzi dolegliwości związane z układem krążenia i sercem)

– agat (działa uspokajająco i dodaje pewności siebie)

– opal (obniża poziom cholesterolu i niskie ciśnienie krwi, stymuluje regenerację tkanek i działa przeciwko osteoporozie)

– turkus (stymuluje kreatywność i pobudza wyobraźnię) 

Jak widać do każdego kamienia przypisana jest określona właściwość, przez co każdy może znaleźć egzemplarz, który będzie najlepiej spełniał jego oczekiwania. Więcej o tym z jakich kamieni naturalnych wytwarzane są bransoletki tutaj

Na to powinieneś uważać przy wyborze biżuterii z kamieni naturalnych?

Bardzo ważną kwestią przy wyborze biżuterii, wykonanej z kamieni naturalnych jest to, aby kupować ją na sprawdzonych stronach internetowych lub w sklepach stacjonarny. Z uwagi na to, że biżuteria naturalna wydaje się tania, możesz natknąć się na wielu fałszerzy, którzy oferują swoje wyroby w internecie. Jeśli nie znasz się na kamieniach naturalnych możesz zostać w bardzo łatwy sposób oszukany. Często pseudo firmy wykorzystują do tworzenia swoich biżuterii kamieni syntetycznych lub takich, które nie mają żadnych wartości. Zazwyczaj znacznie różnią się wtedy od oryginalnych ozdób, wykonanych z precyzją. Przed zakupem odwiedź kilka sprawdzonych stron i bądź pewny, że będziesz cieszył się naturalną i autentyczną biżuterią.