Co powinna posiadać dobra deska elektryczna na prezent?

Porządna deska elektryczna może okazać się wspaniałym gadżetem nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale również dla osób starszych. Dzięki kilku naszym cennym wskazówkom i poradom dowiedzą się Państwo, co powinna posiadać deska elektryczna i na jakie elementy zwrócić uwagę przy jej zakupie.

Najważniejsze parametry

Jeżeli chodzi o deskę elektryczną to w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na pojemność akumulatora. Z praktycznego punktu widzenia im większa pojemność tym lepiej, ponieważ dłużej potrwa przejażdżka na jednym ładowaniu. Kolejnym elementem na który należy zwrócić uwagę jest maksymalna prędkość deski elektrycznej. Najtańsze modele pozwalają się rozpędzić jedynie do kilkunastu kilometrów na godzinę. Najlepsze modele od renomowanego producenta pozwalają z kolei osiągnąć nawet 50 kilometrów na godzinę. Im szybsza deska elektryczna, tym oczywiście większa adrenalina.

O czym należy pamiętać?

Wybierając deskę elektryczną warto zwrócić uwagę również na maksymalne obciążenie. Ma to bardzo duże znaczenie przede wszystkim wtedy, gdy nie kupujemy deski dla swojego dziecka, a osoby dorosłej. Każdy producent na szczęście podaje informacje o maksymalnym obciążeniu, dlatego też warto zwrócić uwagę na ten parametr. Kolejnym elementem obok którego nie można przejść obojętnie jest rozmiar kół. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że rozmiar i rodzaj kół ma ogromny wpływ na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Klasyczne deskorolki elektryczne o niskich kołach nadają się jedynie do jazdy na płaskiej i dość równej nawierzchni.