złote pierścionki z cyrkoniami

Co warto wiedzieć przed zakupem biżuterii na prezent?

Kupno idealnej i dobrze dopasowanej biżuterii to nie lada wyzwanie. Szczególnie dla panów, którzy najczęściej kupują biżuterię w ramach prezentu na różne okazje. Co warto wiedzieć przed zakupem biżuterii? Poniżej, kilka cennych wskazówek.

Odpowiedni rozmiar
Planując zakup pierścionka bliskiej osobówkę warto znać rozmiar palca osoby, która zostanie nim obdarowana. Złote pierścionki z cyrkoniami posiadają standardowy rozmiar, dlatego też warto wziąć na wzór pierścionek, który nosi już bliska osoba lub zmierzyć go z nią osobiście u jubilera.

Sprawdzone miejsce do zakupów
Złote pierścionki z cyrkoniami sprzedawane są obecnie w bardzo wielu miejscach. Sklepy stacjonarne oraz sklepy internetowe oferują rozmaity i bardzo różnorodny asortyment. Kupując na miejscu u jubilera można mieć pewność, że biżuteria jest oryginalna i wykonana z prawdziwego złota. Kupując jednak od nieznanych sklepów internetowych lub też na aukcjach z rynku wtórnego taką biżuterię można czasami natknąć się na towary podrobione lub tylko pozłacane a nie wykonane z prawdziwego, szlachetnego złota.

Cena dobrej biżuterii z salonu

Złote pierścionki z cyrkoniami można już kupić w przedziale cenowym od około 400 do nawet 1000 zł. Cyrkonie są popularnym i dość tanim kamieniem, dlatego też wiele osób decyduje się właśnie na nie przy wyborze złotej biżuterii. Warto zawsze zachować paragon, gdyby jednak okazało się, ze biżuteria jest wątpliwej jakości lub gdy w przeciągu kilku dni od zakupów stałoby się z nią coś niedobrego.