lampa ledowa pierscieniowa

Wybór lampy pierścieniowej LED a idealny prezent

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się lampa pierścieniowa LED. Daje naprawdę ciekawe efekty, a do tego jest niezwykle prostym urządzeniem.

Czym jest lampa pierścieniowa?


Obiekt znajdujący się bezpośrednio przed lampą jest idealnie oświetlony, ponieważ światło jest rozłożone w sposób równomierny. Biała nakładka otacza diody LED, które znajdują się w środku okręgu. Warto wyróżnić także żarówki fluorescencyjne, które często znajdują się w lampach pierścieniowych. Na szczególną uwagę zasługują kolory, które są idealnie odwzorowane i wyglądają naprawdę naturalnie. Należy mieć na uwadze, że lampa pierścieniowa LED generuje bardzo mocne światło, a do tego nie nagrzewa się za bardzo, dlatego jest łatwa w użytkowaniu.

Zakup lampy pierścieniowej


Warto kupować lampy jedynie u sprawdzonych i renomowanych producentów, którzy mogą pochwalić się dobrą opinią. Moc lampy to pierwsze, na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas wybierana konkretnego modelu. W sprzedaży są różne rodzaje lamp, ale najczęściej można spotkać modele o mocy od 25 W do 65 W. Oczywiście można też znaleźć mocniejsze, ale są już zdecydowanie droższe. Ważne, żeby urządzenie posiadało możliwość regulowania mocy, ponieważ dzięki temu można dopasować lampę do konkretnego miejsca. W droższych modelach występuje również funkcja regulowania temperatury. Lampy pierścieniowe z reguły montuje się na statywie, dlatego warto się też w niego wyposażyć. Statyw trzeba zakupić oddzielnie na własną rękę, ale niektórzy producenci dodają jeszcze statyw gratis do lampy pierścieniowej LED – sprawdź lampy tutaj.